Jste tu poprvé? Staňte se členem naší Asociace, zaregistrujte se a získejte výhody
Ačkoliv v dnešní době lidé váhají, zda jít či nejít do stavebního spoření, tak si musíme přiznat, že je to stále ten nejbezpečnější způsob, jakým spořit peníze. Tedy pokud neinvestujete například do zlata, protože nejenže budete krásně vypadat, ale zároveň jak je známo, zlato je dobrým způsobem k uchování peněz. Pojďme si však říci něco o způsobu číslo jedna – tedy o stavebním spoření.
Stavební spoření, jak už jeho název vypovídá, slouží k šetření peněz na koupi bytové jednotky. Pokud jste tedy 25-letá „single“ dívka, která již nemá náladu na věčné nářky svých rodičů poté, co se zdržíte s kamarádkami v baru, tak byste o tom možná měla uvažovat. Avšak stavební spoření je dlouhodobé, takže by se také mohlo stát, že ve třiceti byste s rodiči stále žila. Toto však řeší překlenovací úvěr, který Vám může poměrně rychle zajistit peníze na to, abyste si koupila byt v nepoměrně kratším časovém období.
Pokud máte o stavební spoření zájem, tak musíte navštívit stavební spořitelnu. Tady je nutné si pamatovat, že ne každá spořitelna je automaticky stavební. Příkladem stavební spořitelny v Česku může být například Raiffeisenbank. V těchto spořitelnách Vám pak již rádi poradí se všemi náležitostmi, které je potřeba splnit.
Pokud se Vám stavební spoření s jakéhokoliv důvodu nezamlouvá, tak to neznamená, že zbytek života strávíte u svých rodičů. Na dnešním trhu je spousta bank, které poskytují nejen stavební spoření, či překlenovací úvěry, ale také půjčky na bydlení. Jednotlivé úroky a podmínky se pak samozřejmě liší, ale je velká šance, že už v první bance Vám připraví takovou půjčku na bydlení, která Vám bude pasovat.
I když to není zase tak dávno, co skončila krize, a banky jsou s půjčkami stále obezřetné, tak není až tak velký problém půjčku získat. Je třeba si však dávat pozor na všechny náležitosti smlouvy (i ty pod čarou) a raději než neznámou banku, zvolit banku zavedenou.